הסדנה הקרובה

23-24.6.23

מרחב הסדנאות המפנק של יער המאכל בבית לחם הגלילית

מסע נשימה הולוטרופית

מטרת הסדנה הינה לאפשר למשתתפים לחוות שינוי מצב תודעה בצורה בטוחה ומוכלת (וכמובן ללא שימוש בחומרים) וכן לתרגל ליווי של אדם אחר אשר נמצא במצב תודעה לא שגרתי. במהלך הסופ"ש יתקיימו שני סשנים של נשימה הולוטרופית (3 שעות כל אחד) בהם כל משתתף יחווה סשן אחד בשינוי מצב תודעה וסשן נוסף כתומך של משתתף אחר.

אחרי שנים שבהן לא התקיימו בארץ סדנאות נשימה הולוטרופית – פנינו למתרגל היחיד בארץ של השיטה, ארנון קנדל, שעבר הכשרה אצל מפתח השיטה – סטניסלב גרוף, בשביל לתת לקהילה שלנו כלי מדהים לחקר עצמי ואינטגרציה מבלי שתצטרכו לטוס לחו"ל בשביל לחוות אותו.

על השיטה

הנשימה ההולוטרופית פותחה ע"י הפסיכיאטר סטניסלב גרוף – ממייסדי הפסיכולוגיה הטראנספרסונאלית וחלוצי הרפואה הפסיכדלית – ואשתו כריסטינה לאחר שהל.ס.ד, איתו קיים גרוף כ3000 סשנים טיפוליים בשנות ה-50 וה-60, הוצא מהחוק. מטרתם הייתה לאפשר למטופלים לחוות מצבי תודעה לא שגרתיים, מתוך אמונה כי מצבי תודעה אלו טומנים בחובן פוטנציאל לצמיחה וריפוי. משמעות המילה "הולוטרופי" הינה "נע אל עבר השלם" – במילותיו של גרוף: "מונח זה מציע כי במצב התודעה היומיומי שלנו אנו מזדהים עם חלק קטן ממי שאנו באמת. במצבי תודעה הולוטרופיים אנו יכולים להתעלות מעל הגבולות המצומצמים של העצמי ולפגוש מנעד רחב של חוויות רוחניות אשר עוזרות לנו להתחבר למי שאנחנו באמת".

חלק משמעותי מהמסע מוקדש ליצירת מרחב מוגן המאפשר לנושם להיכנס לעומק החוויה ולהרגיש בטוח. בנוסף למנחי הסדנה, הנמצאים בחדר על מנת לעזור ולתמוך בכל נושא שעולה, מתלווה לכל נושם.ת בן/בת זוג מהקבוצה היושב.ת לידו לאורך הסשן. תפקידו של התומך הוא לשמור על הנושם ולעזור לו על פי סימנים שסוכמו קודם לכן בין השניים.

קצת על ההבדלים בין נשימה הולוטרופית לטכניקות נשימה אחרות

אורך הסשן הוא 3 שעות (בשיטות אחרות מדובר על כשעה), מה שמאפשר שהייה ממושכת במצב תודעה בלתי שגרתי. להבדיל משיטות אחרות בהן נושמים מהר מאד או לאט מאד – בנשימה ההולוטרופית לא מכוונים כיצד לנשום. אנו מאמינים ביכולת הריפוי ובתבונה הפנימית של כל אחד ואחת ונותנים לנושמ.ת את האפשרות לקבוע את אופן הנשימה הנכון עבורו.ה. לשיטתנו קצב הנשימה ועוצמתה תשתנה על פי מה שקורה לנפש האדם במשך הסשן. הסשן מלווה במוזיקה שנבחרה בקפידה עבור התהליך ההולוטרופי. מאפיין חשוב נוסף הוא שימוש מקצועי ע"י המנחים (ולא ע"י המלווים) בעבודת גוף וטכניקות מגע שמטרתן לשחרר אנרגיה תקועה בגוף הנושם.

משתתפים מספרים

מעניין אתכם המסע ההולוטרופי?

מתי?

23-24.6.23
התחלה: 09:00
סיום: 19:00

איפה?

מרחב הסדנאות המפנק של יער המאכל בבית לחם הגלילית

כמה?

מחיר הסופ"ש הינו 1800 ש"ח
מכירה מוקדמת – 10 הכרטיסים הראשונים יימכרו במחיר של 1550 ש"ח

** על המשתתפים למלא טופס הצהרת בריאות שיישלח לאחר ההרשמה, אנו שומרים את הזכות לבטל את ההרשמה
על פי שיקול המנחים. כמובן שבמקרה זה התשלום יוחזר במלואו**

* עלות הסופ"ש כוללת 3 ארוחות טבעוניות מפנקות *
* בסופ"ש ישתתפו עד 32 משתתפים * 
* מומלץ מאד להישאר לישון במרחב המשותף או באוהל פרטי במתחם (ללא תוספת תשלום) *

מדיניות ביטולים:
ביטול עד 14 יום לפני הסדנה – החזר מלא פחות 5%
ביטול בין 7 ל14 יום לפני הסדנה – 50% החזר
ביטול פחות מ7 ימים לפני הסדנה – לא יוחזר תשלום

אודות המנחים

ארנון קנדל

מנחה מוסמך לנשימה הולוטרופית
בוגר בית הספר של סטן גרוף (GTT) ובעל 11 שנות ניסיון בהנחיית סדנאות נשימה חוקר את נפש האדם ואת הסיבות למעשיו מגיל צעיר, התנסה בנשימה מעגלית, תקשור, וויפאסנה, עבודת גוף-נפש ופסיכולוגיה טרנספרסונאלית. ארנון הינו המתרגל היחיד של השיטה בארץ אשר עבר את ההסמכה הרשמית.

אוולין אקרמן

נחשפה לאפשרות הריפוי שבנשימה ההולוטרופית במסע שערכה בארצות הברית ב2006 ומאז שותפה להנחיית סדנאות בארץ. 
בעלת תואר שני בהיסטוריה, מבקרת פנים ומנהלת חברות, לומדת ביודנסה באופן קבוע, עוסקת באסטרולוגיה ומלמדת דרכים להתפתחות אישית בעזרת חלומות.

ניר תדמור

פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי וחוקר פסיכדלי. בוגר הכשרת האקומי –  פסיכותרפיה סומאטית מבוססת מיינדפולנס, בוגר תואר שני מחקרי בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית מאוניברסיטת Middlesex בלונדון ומקיים מחקר פנומנולוגי בנושא איהוואסקה ותפיסת מוות במעבדה הנוירופנומנולוגית באוניברסיטת חיפה. בעל נסיון של 5 שנים בליווי משברים נפשיים אקוטיים בתור מדריך בתכניות אשפוז בית ובבתים מאזנים. במסגרת התזה ניר חקר את תהליך האינטגרציה הפסיכדלית כפי שהוא מתקיים בחייהם האישיים של מומחי בריאות נפש בישראל ובשנים האחרונות מעביר הרצאות בכנסים מדעיים בינלאומיים למחקר פסיכדלי.

יגאל טרטקובסקי

מטפל בשיטות סאטיה ו-ACT (תרפיית קבלה ומחוייבות), יוצר מרחבים בטוחים ומנחה הכשרות בנושא לגופים שונים ב-6 השנים האחרונות. ממקימי פרוייקט ה-"Safe Zone" בפסטיבל המידברן ומייסד-שותף של פרוייקט "חוף מבטחים". בנוסף, יגאל הוא מייסד הפרויקט "נחיתה רכה" אשר ב7 השנים האחרונות מלווה צעירים בתהליכי אינטגרציה לאחר החזרה מהטיול הגדול.

לכל שאלה והתייעצות מוזמנים להתקשר:

יגאל – 050-828-1347

ניר – 058-526-2426