מטפלים מומלצים

כשאנחנו רוצים להביא לטיפול את החוויות הרוחניות והפסיכדליות שלנו,
חשוב שנלך למטפלים אשר אינם שופטים חוויות אלה ויודעים כיצד לעבוד עם התכנים הללו.
מכיוון שאנחנו מקבלים פניות רבות להפניות למטפלים כאלה, אספנו עבורכם את ההמלצות שלנו.

בדף זה תמצאו את ההמלצות שלנו לפסיכותרפיסטים, פסיכיאטרים ומטפלים שמשתמשים בצמחים על מנת לתמוך בנפש.

פסיכותרפיסטים

Me (2)

יגאל טרטקובסקי

פסיכותרפיסט בשילוב מיינדפולנס בשיטות סאטיה ו-ACT (תרפיית קבלה ומחוייבות), ההתמחות שלי היא תמיכה בתהליכי אינטגרציה של תקופות משבר ותקופות שיא אל עבר צמיחה והתפתחות בכל תחומי החיים.
מטפל גם בפוסט-טראומה והפרעות חרדה. 

מקים-שותף פרויקט חוף מבטחים, ממקימי פרוייקט ה-"Safe Zone" בפסטיבל המידברן ומייסד הפרויקט נחיתה רכה אשר ב9 השנים האחרונות מלווה צעירים בתהליכי אינטגרציה לאחר החזרה מהטיול הגדול.

319144341_457389649918705_2117905276930892485_n

ניר תדמור

פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי מוסמך (EUROTAS) ומנהל שותף של 'אימפולס – מרכז קליני אינטגרטיבי'.
בוגר הכשרת האקומי –  פסיכותרפיה סומאטית מבוססת מיינדפולנס ובוגר תואר שני מחקרי בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית מאוניברסיטת Middlesex בלונדון. מתמחה במתן תמיכה לאחר חוויות רוחניות מטלטלות וחוויות פסיכדליות מאתגרות. במסגרת התזה שלי חקרתי את תהליך האינטגרציה הפסיכדלית כפי שהוא מתקיים בחייהם האישיים של מומחי בריאות נפש בישראל וליוו וכיום אני חוקר שותף במחקר על איוואסקה ותפיסת מוות באוניברסיטת חיפה. עבדתי במשך 5 שנים כמלווה בתכניות אשפוז בית ובבתים מאזנים ואני שמח להציע ייעוץ והכוונה עבור אנשים אשר מתמודדים עם משברים נפשיים אקוטיים ועבור משפחותיהם.
בנוסף, אני תלמיד בתכנית לפסיכותרפיה אנליטית יונגיאנית באוניברסיטת בר אילן.

'אימפולס – מרכז קליני אינטגרטיבי'

אימפולס הינו מרכז לפסיכותרפיה ופסיכיאטריה אינטגרטיבית המציע מענה מקצועי, אנושי וחומל עבור כל אדם באשר הוא. צוות המרכז חבר יחד לאחר שנים רבות בתחום בריאות הנפש מתוך כוונה להקים מרחב תומך ומצמיח למטופלים המבוסס על אתיקה, הומניות ופתיחות לחדש ולאחר.

מתוך ההכרה שטיפול הוא תהליך שנוגע בכל חלקי האדם, אנו רואים חשיבות גבוהה לחיבור בין גוף נפש ורוח. באמצעות גישה אינטגרטיבית לפסיכותרפיה הכוללת בתוכה מיינדפולנס ומודעות לגוף , אנו מבקשים לזהות דפוסי התנהגות ומחשבה, לשחרר חסמים, וליצור דפוסים חדשים המתיישרים עם הערכים והמטרות של אלו שמגיעים אלינו למפגש.

מוזמנים לקרוא עוד באתר שלנו

תמונה של WhatsApp‏ 2023-08-02 בשעה 13.59.21

קארינה דסאו

פסיכותרפיסטית ברוח האקומי, מטפלת רגשית במים בשיטת WT,  התמקדות (פוקוסינג) ונשימה מעגלית.

 טיפולי מים- וואטסו.

ומנחת סדנאות נשימה מעגלית קבוצתיות וזוגיות.

מלווה נשים וגברים בתהליכי חיים, משברים ואינטגרציה.
בתהליכים אנחנו לומדים להכיר את עצמנו טוב יותר, את העולם הרגשי שלנו ואת החלקים שמבקשים ריפוי, מתוך רצון ליצור בתוכנו ריפוי, שלום פנימי וחיי חופש.

WhatsApp Image 2022-01-03 at 15.55.26

גיא סימון

עו״ס קליני, פסיכותרפיסט אנליטי והתייחסותי, פסיכודרמטיסט.
מורה למדיטציה ומיינדפולנס.
מומחה במצבי קיצון ומשברי חיים, פגיעות מיניות, טראומה והתמכרויות.

עבדתי במסגרות שונות בתחום בריאות הנפש, החל ממרפאות פרטיות וכלה בבתי חולים לבריאות הנפש, לימדתי ולמדתי בסין וביפן, ואני עוסק היום במחקר על השפעותיהן של הבדידות והחמלה העצמית על בריאותו הנפשית של הפרט.

בעברי ניהלתי את המעבדה לחקר טיפול באומנויות באוניברסיטת חיפה, שם פיתחתי כלים ייחודיים לעבודה עם ילדים ונוער שסובלים מטראומה, ובעבודתי היום אני משלב גישות ופילוסופיות שונות על מנת לחבר גוף ונפש בצורה מיטיבה. בין התורות שאני משלב בקליניקה שלי ניתן למנות את האנתרופוסופיה, הפסיכולוגיה הבודהיסטית, פסיכולוגיה מערבית ופילוסופיות מתרבויות מזרחיות.

WhatsApp Image 2021-11-23 at 19.06.31

ינון ברטוב

פסיכותרפיסט גופני – התייחסותי
עובד עם כלים – התמקדות, תנועה, נשימה, ריברסינג, SE, צלילים ותדרים, מגוון שיטות מגע בהיבט הרגשי אנרגטי.

.jpeg

עידו מימון

פסיכותרפיסט גופני, מורה ליוגה, MS.c ביולוגיה מולקולרית

אני מציע טיפולי אורך ועומק בפסיכותרפיה גופנית המשלבים שיחה, עבודת גוף, נשימה וביטוי יצירתי במטרה להגדיל את הרווחה הפנימית, שיפור מערכות יחסים והגשמה בעולם.
הטיפול מתאים לאנשים הנמצאים במשברי חיים או צמתים משמעותיות, קושי במערכות יחסים, רוצים לעבד חוויות קצה, חווים בלבול ריגשי וחרדות או כל אדם המבקש לעבור תהליך חיבור והתפתחות.

PHOTO-2022-05-30-15-24-19

מאיה גל-בירמן

עובדת סוציאלית בעלת תואר שני בהתמחות טראומה, בנוסף מלווה תהליכי אינטגרציה של מצבי משבר וחוויות פסיכדליות. כיום מטפלת רגשית בבריאות הנפש במרפאה הפסיכיאטרית בצפת, וכן מנחת סדנאות של מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. במקביל לאלו, אני לומדת בתוכנית לפסיכותרפיה פסיכדלית במכון אקומי וMAPS ישראל.

אני מזמינה אותך למרחב בו תוכל/י להכיר את עצמך טוב יותר, לחקור את עולמך הרגשי והחלקים בתוכו שזקוקים לרפוי ותמיכה. אני מאמינה שטיפול טוב הוא כזה שמבוסס על קשר ואמון, שמתוכו נוצר פוטנציאל להעמיק ולהרחיב את האני הפנימי שלך.
התפיסה הטיפולית שלי מעוגנת בשיטות המבקשות לחבר בין הגוף והנפש, אני עובדת עם כלים של פסיכותרפיה קלאסית ומשלבת מיינדפולנס ודמיון מודרך.

IMG-20220728-WA0041

מיכל רוז'נסקי כרמי

עובדת סוציאלית בעלת תואר שני בהתמחות בטראומה ומצבי משבר. מטפלת DBT בוויסות רגשי. התמחות בטיפול התייחסותי. נטועה עמוק בטיפול מבוסס מיינדפולנס וקשיבות לגוף.
 
כיום מטפלת בנפגעי/ות טראומה מינית וטראומה מורכבת במגזר הציבורי והפרטי.
לומדת במכון האקומי פסיכותרפיה גוף נפש.
למדתי פסיכותרפיה פסיכדלית במכון האקומי ו-MAPS ישראל.
 
מלווה תהליכי הכנה ואינטגרציה של חוויות פסיכדליות. 
 
אני מאמינה בכוח המרפא של קשר מיטיב, מקצועי ורגיש.
אני מאמינה בטיפול כמרחב משותף להתבוננות וחקירה של הנפש ושל המנגנונים המרכיבים אותה, מתוך חמלה, סקרנות וחיבור רגשי.
מקבלת בקליניקה בבנימינה.
WhatsApp Image 2021-12-20 at 21.24.30

שחר שנער

פסיכותרפיסטית הוליסטית ומטפלת בשיאצוּ. מלווה בתהליכי העצמה וטרנספורמציה להתפתחות רגשית, אישית ורוחנית. תומכת באדם המתמודד עם משברים ואתגרי החיים על ידי אימון המודעות, שינוי נקודת המבט, אימוץ דפוסים חיוביים, והרבה אהבה נטולת אג׳נדות.
מחברת אנשים לליבם, לעצמם ולדרכם הייחודית, מכוונת לתקשורת בריאה בין כל הגופים שלנו, לבריאות שלמה ולשלום פנימי. בקצב מותאם, במרחב עוטף ומוגן אפשר לעבד חוויות, להתבונן ברבדים העמוקים שבנו, להיפתח אל המעבר ולהרגיש נינוחות ומשמעות בחיינו.

נועה עילם שדה

נועה עילם-שדה

תרפיה טרנספרסונלית היא הדרך בה נרפאתי בעצמי ומאז, מזה 19 שנים, אני מעבירה את זה הלאה.
נחזור אחורה אל מקורות הבעיות, בין אם אלו חוויות פסיכדליות, מאורעות טראומטיים בעבר, בילדות, בינקות, בבטן של אמא, בחיים אלו, או בחיים קודמים. זאת עבודה גם מעבר לרמת האישיות – ברמת הנשמה.​
הגוף שלנו זוכר הכל. אנחנו עובדים באמצעות שיחה ופונים אל הגוף, מקשיבים לו, מאתרים ומזהים את הרגשות, המילים, המחשבות ותחושות הגוף, שמאפיינים את הבעיה והם גם הגשר אל מקורותיה. אוספים חזרה הביתה את חלקי הנשמה שלנו, שנותרו תקועים בתוך הטראומה, מביאים אל הכאן והעכשיו תובנות, אמונות, תפיסות על עצמנו ועל החיים ומשיבים אלינו כוחות שיאפשרו לנו להרגיש יותר, להיות מחוברים אל עצמנו, נוכחים, בטוחים ושמחים יותר בחיינו. 

WhatsApp Image 2022-12-21 at 19.03.31

טליה מיכאלי

מטפלת אינטגרטיבית – פסיכותרפיה רוחנית-הוליסטית, צמחי מרפא לנפש, IFS, תקשורת מקרבת והדרכה רוחנית (נון-דואליטי).
מתמחה בליווי מתעוררים ומחפשים רוחניים, בתהליכי אינטגרציה ובעבודה עם משברים רוחניים.
מנחת הפודקאסט "האור והצל: מסע של כנות להתעוררות רוחנית".
IMG-20210902-WA0031

ענבל מרגלית

מוסמכת MA בטיפול באמצעות אומנויות. 
פסיכוטרפיסטית מטפלת בטבע ובהאקומי (גוף נפש).  
סיימתי לימודי פסיכותרפיה פסיכדלית במכון האקומי וMAPS ישראל. 
מלווה בין השאר תהליכי הכנה ואי טגרציה לחוויות פסיכדליות. 
התמחות: ליווי תהליכי צמיחה, משברי חיים, קושי עם שינויים, דימוי עצמי, אובדן ושכול, קשיים במערכות יחסים, אינטגרציה לחוויות רוחניות ועוד…
רותם-כהני-צילום-של-דור-פזואלו

רותם כהני

פסיכולוגית קלינית בהתמחות, מנחה סדנאות, יוצרת תוכן ואת הפודקאסטים 'שפת החיים – תקשורת מקרבת', והחדש יותר – 'כאבי גדילה'!
מקדמת פסיכולוגיה הוליסטית שמחברת בין גוף – נפש – תודעה – יחסים וחברה וגישות בבריאות הנפש המבוססות על דיאלוג, חמלה וראייה שלמה של האנושיות שלנו על כלל חלקיה.

מאמינה שידע גוף-נפש ועזרה עצמית הוא זכות בסיסית של כולנו,
מונעת מתשוקה גדולה לאפשר תהליכי התרחבות וגדילה מתוך חיבור וקבלה, גם כשנקודת המוצא היא כאב ומשבר.

משלבת בפגישות בין שיחה דינמית לבין עבודה חוויתית ותרגול מבוסס מיינדפולנס, תקשורת מקרבת וקשיבות לגוף, בהתאם לכוונות שהוגדרו לתהליך. מאמינה בכוחם המרפא של קשר וחיבור. רואה את התהליך הטיפולי כדרך לחיזוק החיבור פנימה, לתשובות שבפנים, וכעוגן לחיזוק המשאבים לתהליכי ריפוי וצמיחה.

תמונה של WhatsApp‏ 2023-10-03 בשעה 20.18.50_9f2de6c9

גילי שפיגל

עובדת סוציאלית קלינית (M.A) ופסיכותרפיסטית ברוח האקומי.

מלווה אנשים בתהליכי ריפוי, התפתחות וצמיחה
ואת אלו שמבקשים פשוט להיות קרובים יותר לעצמם.

מנסה לקיים מפגשים פשוטים, ובגובה העיניים ולעבוד באופן הוליסטי.

מנוסה בעבודה עם פוסט טראומה מורכבת ומצבים מורכבים אחרים.

 

פסיכיאטרים

WhatsApp Image 2021-12-14 at 21.50.14

ד"ר אביבה וולף

פסיכיאטרית מומחית, מנהלת את המחלקה לתחלואה כפולה בבית החולים לב השרון.

הגישה שמביאה ד"ר וולף רואה קודם כל את המטופל, טובתו וצרכיו הנפשיים, גישה הרואה בגובה העיניים, בישירות וברגישות את הכאב הנפשי

ד"ר דורון נסימיה

פסיכותרפיסט ופסיכיאטר, שמח לעבוד עם אנשים שמעונינים להכנס לתהליך טיפולי-התפתחותי מתוך הבנה שמצבים של מצוקה נפשית הינם סימנים של הנפש המבקשת עזרה להשתחרר ממצב של תקיעות וחוסר מודעות .
אני מטפל בשיחות טיפוליות בשיטה של פסיכותרפיה דינאמית באוריינטציה אנליטית , המתמקדת בהבנה של הלא מודע והרחבת היכולת שלנו להכיר את עצמנו באופן מלא יותר.

לצערי איני זמין למצבים דחופים. ניתן להשאיר הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם.

ד"ר מור פורבין

מומחה בפסיכיאטריה, בעבר רופא בכיר במחלקות אשפוז במרכז לבריאות הנפש באר יעקב ובמרפאה פסיכיאטרית של הכללית.
בוגר התוכנית לטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) וכיום מטפל בקליניקה פרטית, לומד פסיכותרפיה בשיטת האקומי ובנוסף לומד בתוכנית למחקר וטיפול פסיכדלי של California Institute of Integral Studies (CIIS). פעיל ב MAPS – חלק מצוות גיבוש מדיניות הטיפול הפסיכותרפי משולב חומרים משני תודעה בישראל. מרגיש בר מזל לעסוק בתחום בריאות הנפש ובשילוב פסיכיאטריה ופסיכדליה. יש לי ניסיון עשיר בכל תחומי הטיפול הפסיכיאטרי בדגש על מצבי משבר ומצבי קיצון באופן כללי ובכאלה הנובעים מחוויות פסיכדליות בפרט. אני מציע שותפות וליווי פסיכיאטרי, בגובה העיניים במסעות ריפוי ויציאה ממשברים רגשיים.

 זמין להתערבויות דחופות כמו גם לתהליכים מתמשכים. מטפל מרחוק באמצעות ZOOM ובקליניקה בקיבוץ מענית.

ד"ר יוני פרידמן

בן אנוש, פסיכיאטר מומחה, עובד בקליניקה פרטית ובמרפאה לתחלואה כפולה במרכז לבריאות הנפש לב-השרון והמרכז הישראלי להתמכרויות. בעבודה היומיומית פוגש ומנווט בים גדול של קשיים רגשיים ונפשיים, טראומות טריות ונחבאות, נזקי שימוש לא אחראי בחומרים והתמכרויות. משתדל לעזור כמיטב יכולתי ולא להזיק, נרגש מהרנסנס הפסיכדלי והפוטנציאל הטיפולי העצום הגלום בו. שואף להוות גשר בין כמה שיותר עולמות ומימדי בריאות גופנית, נפשית ורוחנית. עם אמונה גדולה במרפא הפנימי של כל אחד מאיתנו, בשילוב של גישות מבוססות על תורות המזרח, רפואה טבעית וילידית, מנסה להוציא את המיטב מהפסיכיאטריה.

לצערי איני זמין למצבים דחופים. ניתן להשאיר הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם.

ד"ר אילן וולקוב

ד“ר אילן וולקוב, פסיכיאטר מומחה, משמש כמנהל הרפואי של mindme המרכז לטיפול פסיכיאטרי מתקדם.
בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחות במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב), מוסמך לטיפול בהתמכרויות ותחלואה כפולה מטעם משרד הבריאות ואוניברסיטת תל אביב.
ד"ר וולקוב מטפל במצבי חרדה, דיכאון, מצבי טראומה ופוסט טראומה, OCD, פגיעות מיניות, זהות מינית, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה, התמכרויות ותחלואה כפולה ועוד.
ד״ר וולקוב עוסק ברפואה פסיכדלית הן מכיוון של היכרות עם מפגשי קיצון עם החומרים וההשפעות המזיקות שלהם (כולל טיפול בתרמילאים ישראלים השבים מהמזרח, נפגעי מצבי קיצון בפסטיבלים וכד׳), והן נוטל חלק ומרצה בכנסים מקצועיים ומפגשים בהם החומרים הפסיכדלים נבחנים כאפשרויות טיפוליות עתידיות למגוון הפרעות פסיכיאטריות (בפרט פוסט טראומה והתמכרויות).

WhatsApp Image 2021-12-06 at 16.32.28

ד"ר אורן באר

פסיכיאטר מומחה, עובד בקליניקה פרטית ובבית מאזן "סוטריה השרון". מעדיף תפיסת עולם הוליסטית וניסיון לשיח בגובה העיניים ככל הניתן. לא מאמין במודל של מחלות נפש אלא באנשים רגילים שעוברים משברים נפשיים.

מטפלים בצמחים

WhatsApp Image 2021-11-29 at 20.22.10

איתי זיו

הרבליסט קליני המתמחה בהתאמת צמחי מרפא למצבים נפשיים שדורשים תמיכה נוספת.
מלווה אנשים בהתמודדות עם משברים נפשיים ובאינטגרציה של מצבי קצה תודעתיים.

WhatsApp Image 2021-11-23 at 22.14.25

מורן יהונתן פריאל

הרבליסט קליני (Cl.H) ומטפל אינטגרטיבי. 

מרצה על צמחי מרפא ועל תורת ה"אנאגרם".
מלווה אנשים בחזרה לאיזון נפשי ופיזי, מתמחה בהפרעות דיכאון וחרדה. 

הטיפול בקליניקה מבוסס שיחה ומתמקד ברכישת כלים מנטליים ורגשיים על פי גישות שונות. 

את תהליך הטיפול מלוות פורמולות צמחי מרפא בהתאמה אישית.

tamar

תמר רימון סיטון

מטפלת מוסמכת במגוון שיטות ברפואה טבעית, הרבליסטית, מיקותראפיסטית, דולה.
מלווה בקליניקה מסעות חיים, ריפוי, חלום ולידה מעל עשור (לידות בית \בבתי חולים ברחבי הארץ)
חוקרת ומתרגלת חלימה במסירות מגיל צעיר.
מתרגלת ותלמידת Dream yoga של שושלת הבוּן דזוגצ’ן הטיבטית.
מייסדת ומורה ל"חלימה מרפאה" (Dream healing/dream Therapy) במגוון רחב של קורסים ומסלולים (ביניהם מסלול תלת שנתי ללימודי חלימה מרפאה ) , בהיקף רחב של תלמידים מהארץ ומהעולם.

בעלת ניסיון רחב בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות, אוכלוסיות קצה, מתמודדי נפש, אינטגרציה למסעות רוח וחוויות קיצון וכד'

WhatsApp Image 2024-04-02 at 19.43.34

קרולינה איצקוביץ׳

אני רוקחת קלינית (תואר שני עם התמחות בפסיכופרמקולוגיה).
במשך עשר שנים ניהלתי את שירותי הרוקחות במדיקל סנטר בהרצליה והייתי רוקחת מחוזית במכבי.
בנוסף, אני נטוראפתית והומיאופתית המשלבת תוספי תזונה, פטריות מרפא צמחי מרפא ותרופות הומיאופתיות ויעוץ תזונתי.
עם השנים החלטתי לשלב בין שני העולמות. ובשנים האחרונות מטפלת ברפואה אינגרטיבית תיפקודית המותאמת אישית.
לעיתים אומרת בהומור (או שלא) שהרפואה המערבית היא
הרפואה המשלימה. והרפואה הטבעית והמונעת היא הרפואה האמיתית.