הדרכות לאנשי מקצוע

בנוסף לעבודתנו במסיבות ובפסטיבלים ולהכשרות שאנו מעבירים למתנדבינו, אנו מעבירים גם הדרכות לאנשי מקצוע היכולים להיעזר בידע שלנו בנושא סמים משני תודעה וליווי במצבי קיצון. קהלי היעד שלנו הם רופאים, פסיכיאטרים, פראמדיקים, חובשים, מטפלי גוף-נפש, מדריכי נוער בסיכון וכן כל קהילה או קבוצת אנשים אשר מעוניינת לרכוש ידע וכלים בנושא.

בין הנושאים אותם אנו מעבירים בהדרכות המקצועיות

עקרונות הליווי במצבי קיצון

“מזעור נזקים פסיכדלי” הינו תחום אשר מתקיים ב-50 השנים האחרונות במסיבות ופסטיבלים ברחבי העולם ומטרתו היא למנוע מקרים של חוויות טראומטיות, מעצרים ואשפוזים שלא לצורך וכמובן פגיעה בנפש ורכוש. לתחום זה יש ארבע עקרונות מרכזיים שעל פיהם עובדים כל הארגונים העוסקים במלאכה ברחבי העולם. בשיעור זה נעסוק בעקרונות אלו ונביא תיאורי מקרה רלוואנטיים מעבודתנו בשטח.
בנוסף, תינתן הדרכה שלב אחרי שלב מה עושים ומה לא עושים כאשר רואים אדם אשר נמצא במצוקה כולל כל הדגשים החשובים לתהליך הליווי, למשל נושאים כמו מגע, אלימות ופינוי לגורם רפואי בעת הצורך. תוך כדי ההדרכה ינתנו דוגמאות מהשטח לכל אחד משלבי הליווי.

מזעור נזקים בנושא קנאביס

אנו מאמינים שגם בנושא קנאביס, כמו בנוגע לכל חומר אחר, יש חשיבות עצומה למידע ממזער נזקים אשר מבוסס על מחקר ונסיון בשטח. בנוסף, אנו מקיימים הדרכות לבני נוער בהן אנו מספקים מידע חשוב בנוגע להשפעות האפשריות של הזנים השונים ומקיימים דיונים פתוחים ובגובה העיניים בנוגע למניעים, חוויות והשלכות של עישון קנאביס.

הסמים השונים, השפעותיהם על הגוף והנפש

נדבר על משפחות הסמים השונות, תוך התמקדות בחומרים אשר נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר בקרב צעירים. עבור כל סם נתאר את השפעותיו הפיזיולוגיות, הנפשיות ושמות הרחוב שלו וכן את דפוסי השימוש וצורות הצריכה שלו.

"סיפורים מהחוף"

תיאורי מקרה של משברים אותם ליווינו במסיבות ופסטיבלים. מטרת תיאורי המקרה היא להציג את סוג העבודה הנדרשת, פעולות שנקטנו שעזרו לפתור את הסיטואציות על הצד הטוב ביותר וכן למידה מטעויות שעשינו בדרך.

הקשבה אקטיבית

תרגול מיומנויות אשר יסייעו לנו:
- להרגיע אנשים אשר נמצאים במצבי קיצון נפשיים.
- ליצור קשר מעודד אמון ושיתוף פעולה מצד האדם החווה קושי.
- לרכוש כלים שיאפשרו לנו לשמור על עצמינו בזמן סיוע לאדם אחר.

רוצים שנגיע גם אליכם? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ארגונים שהעברנו להם הדרכות

רופאים מתמחים בחדרי מיון, מתמחים בפסיכיאטריה במרכז בריאות הנפש נס ציונה, קורס פראמדיקים של מד”א, מועצות מקומיות, הצוות הרפואי של “אשראם במדבר”, וארגונים קהילתיים בקהילת הלהט”ב. בנוסף, העברנו הרצאות בכנסים הבינלאומיים: “Breaking Convention”, “Beyond Psychedelics” ו-“Psychedelic Psychotherapy Forum”.